Piernikowo

  • 18 czerwca 2017
  • by pstk

Wybierając się do Torunia nie mogłam zapomnieć o atrakcjach związanych z piernikiem – wszyscy wiemy, że to słodka wizytówka miasta. Za poradą użytkowników TripAdvisor postanowiłam poznać ten słodki wypiek w Żywym Muzeum Piernika przy Rabiańskiej.

Muzeum cieszy się ogromną popularnością – magazyn National Geographic Traveler uznał je za jeden z 7 Nowych Cudów Polski, dlatego na przełomie maja i czerwca o wizytę w tym miejscu niestety jest dosyć trudno. Na szczęście, jako turystka przezorna, bilety kupiłam wcześniej przez Internet.

Widziałam, że Żywe Muzeum Piernika jest w pełni interaktywne, jednak nie wiedziałam czego spodziewać się po takiej placówce.

Zaczęło się dobrze – zapach piernika unosi się już przed budynkiem. Na miejscu przywitała nas Wiedźma Korzenna. W środku słodki zapach wypieków wręcz uderzał do głowy.

Wszystko wiedząca, bardzo stara kobieta opowiedziała wszystko o aromatycznych przyprawach ich pochodzeniu, historii i właściwościach.

Później pałeczkę przejął Mistrz Piernikarski – pod Jego czujnym okiem przygotowaliśmy ciasto na pierniki.

W pokazie brało udział sporo osób w różnym wieku, jednak wszyscy bawiliśmy się świetnie. Nie nudziliśmy się ani przez chwilę. Piękny oryginalny, własnoręcznie zrobiony piernik, który każdy dostaje na pamiątkę, zawsze będzie nam przypominał niezwykłą ciepłą (dosłownie) atmosferę w Żywym Muzeum Piernika.

Wspaniała, aromatyczna zabawa, zwłaszcza dla kogoś, kto lubi bawić się jedzeniem.